TRENING WIBRACYJNY

Trening wibracyjny to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zadbać o doskonałą formę fizyczną, ale... nie ma na to czasu, nie lubi siłowni, uważa, że trening to nuda.

Platforma wibracyjna do ćwiczeń fitness pozwala aktywizować te same mięśnie, ścięgna i nerwy, do których pobudzenia dochodzi w trakcie treningu na siłowni. Trening wibracyjny ma jednak tę przewagę, że wystarczy go stosować kilka razy w tygodniu po 10 - 15 minut, by uzyskać podobne efekty, jak po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń.

Warstwa 28.png
Warstwa 33.png

Unikalne funkcje

Platforma do ćwiczeń fitness, a właściwie wytwarzane przez nią wibracje aktywizują nie tylko wszystkie mięśnie naszego ciała - w tym mięśnie głębokie, o istnieniu których pewnie nawet nie wiedzieliście, ale i wszystkie układy.

Poprawiają krążenie krwi i limfy (dlatego skóra jest napięta i znika cellulit), przyspieszają metabolizm i usuwanie toksyn z organizmu oraz spalanie tłuszczu. Sprzyjają rozwojowi siły, wytrzymałości, poprawie zmysłu równowagi i koordynacji. Zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Wibracje stymulują również wytwarzanie kostniny, co może być bardzo istotne w profilaktyce osteoporozy.

Trening wibracyjny ma szerokie spektrum zastosowania:

- platforma do ćwiczeń pozwala wyczynowym sportowcom urozmaicić swój codzienny trening, a także wykorzystać wibracje w relaksacji zmęczonych mięśni;

- osoby zabiegane mogą zadbać o swoją kondycję fizyczną i osiągnąć trwałe efekty ćwiczeń przy minimalnym zaangażowaniu;

- osoby otyłe mogą nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, nie ryzykując nadmiernego obciążania stawów, lecz również przyspieszyć przemianę materii

Warstwa 27.png
Warstwa 341.png

Platforma wibracyjna do ćwiczeń fitness może być również stosowana przez osoby starsze lub borykające się z różnymi schorzeniami m.in. neurologicznymi czy ortopedycznymi:

- seniorzy dzięki treningowi wibracyjnemu mogą wpłynąć nie tylko na poprawę ogólnej sprawności fizycznej, lecz również zmysłu równowagi;

- osoby wymagające rehabilitacji mogą wzbogacić swój pakiet zabiegów o trening wibracyjny, jaki zapewnia platforma do ćwiczeń, pod czujnym okiem terapeuty, który skonfiguruje dla nich odpowiedni program.

Jak działa platforma wibracyjna

Power Board to urządzenie treningowe, którego działanie opiera się na wykorzystaniu wibracji.
Wibracje sprawiają, że mięśnie ulegają silnym skurczom, które zwiększą efekt wykonywanych działań. Jak to się dzieje? Wyzwalany jest impuls powodujący rozluźnienie mięśni, po którym następuje ich samoczynny skurcz – impulsy te przenoszone są z nóg w górę ciała. Ilość kontrakcji na minutę uzależniona jest od częstotliwości treningu. Np. przy częstotliwości na poziomie 13 Hz /s dochodzi do ok. 750 cykli kontrakcji mięśni (poziom 20).
Ponadto wytwarzane przez platformę drgania oddziałują także na części ciała nie biorące udziału w danym ćwiczeniu, w tym także na kości i stawy, lecz nie przeciążają ich.
Skutkiem tego jest poprawienie napięcia i siły mięśni, w tym mięśni głębokich, często nieaktywnych podczas zwykłych ćwiczeń aerobowych oraz wzmocnienie tkanki kostnej.

Warstwa 29.png
Warstwa 30.png

Najsilniejsze drgania (największa amplituda) występują na końcach platformy, najsłabsze – bliżej środka.
W pozycji 3 amplituda / wysokość wibracji wynosi 18 mm, niezależnie od częstotliwości drgań.
Jednostką pomiarową częstotliwość jest Hertz – oznacza on liczbę powtórzeń na sekundę. PowerBoard 2.1 porusza się w zakresach od 5,6 Hz (poziom 1) do 13,6 Hz (poziom 20). Oznacza to, że na poziomie 20 platforma wykonuje 13,6 wychyleń / uniesień i opadnięć na sekundę

Do platformy wibracyjnej Power Board stworzyliśmy zestaw akcesoriów, dzięki którym można nie urozmaicić trening, monitorować jego przebieg, a nawet – zamienić swoją platformę wibracyjną w urządzenie masujące, które pozwoli na relaksację mięśni, zmęczonych po wysiłku fizycznym. 

Warstwa 32.png
CASADA

Casada Polska Sp. z o.o.

ul. Słowiańska 63
66-400 Gorzów Wielkopolski

NIP 5993177107, REGON 362284110

Infolinia
800 007 911
(dla połączeń z tel. stacjonarnych)
Telefon
+48 95 780 00 20
(dla połączeń z tel. komórkowych)